Zuzana Marianková – “b moll” (SK) Short Film

 

Zuzana Marianková je mladá nadějná studentka filmové režie na VŠMU v Bratislavě. Sama o sobě říká, že je jen nováčkem ve světě filmu, ale má vysoké ambice, a její dosavadní filmové počiny nasvědčují tomu, že to dotáhne daleko.

O filmu “b moll”

Krátký film “b moll” je studentský nízkonákladový film, který byl natočen pro největší světový festival krátkých filmů MY RODE REEL, kde se ze cca 1100 soutěžních filmů probojoval do top 50tky a získal pozitivní hodnocení poroty. Byl natočen za finance, které tvůrčí tým režisérky a autorky scénářů Zuzany Mariankové (Nonchalant) vyhrál v roce 2013 na soutěži 24 hour film race v New Yorku s krátkým filmem Elipsa – ten získal druhé místo a cenu za nejlepší režii. Film “b moll” byl ale natočen improvizovaně, protože na začátku natáčení se spustil silný liják a dokončení původního technického scénáře bylo vyloučené – zvolila se alternativa improvizace. Všichni účastnění byli studenti, kromě herců a kostýmových poradců.

Režie: Zuzana Marianková

Hrají: Táňa Pauhofová, Marian Mitaš, Tereza Novosadová

Zuzana v roce 2013 získala 2. místo v soutěži 24hour Film Race in New York a cenu za nejlepší režii za film ELIPSA, dále 1. místo v soutěži 100hour Film Race in New Yorku a cenu za nejlepší scénář a nejlepší herečku (Maria Breiner) za film Cold Hands.