Kill The Dandies! (CZ) Music: psychedelic - alternative

Kill The Dandies! založila dvojice La Petite Sonja (zpěv, klávesy) a Hank J. Mancini (zpěv, kytara), kteří se potkali v projektu Moimir Papalescu & The Nihilists, spolu s kytaristou Richardem Fischerem (jinak Take Death). K nim se přidal bubeník Vratislav Placheta (jinak Green Monster nebo Rány Těla, dříve také v The Nihilists) a jako poslední ze současné sestavy baskytarista Michal Hořejší (také The Drain).

Za pět let existence skupina absolvovala mnoho koncertů v České republice, včetně těch nejprestižnějších festivalů a vystoupila také v mnoha dalších evropských zemích, například v Německu, Švýcarsku, Slovensku, Francii nebo Maďarsku. Kill The Dandies! předskakovali například Woven Hand, Maximo Park nebo Big Sexy Noise; díky spolupráci s agenturou Scrape Sound také skupina zprostředkovala v České republice hned několik sérií vystoupení spřátelených umělců, například Tex Napalm & Dimi Dero (DE/FRA), The Three Blind Mice (ITA) nebo Lark (UK). Skupina také kurátoruje vlastní festival Drug Me Fest, který v roce 2013 oslaví pátý ročník.

Kill The Dandies! hrají odvázaný zvukový koktejl šedesátkovského garážového rocku s výraznými výpady varhan a divokými kytarovými žahanci. Jejich inspirace jde zatraceně hluboko; od psychotického rock’n’rollu The Cramps, lascivních balad Lee Hazlewooda, neochočené surovosti The Velvet Underground až k pověstným stěnám zvuku Phila Spectora a psychedelickým náladám šedesátých let. Možná proto zní Kill The Dandies! tak sladce a nebezpečně zároveň. vOčekávaný debut s názvem I Saw White Fields vyšel na podzim 2010 na jejich vlastním labelu Drug Me Records, celosvětově pak na značce Blass Musik/ Freibank v distribuci Pale Music Int. Skupina album produkovala ve spolupráci s legendárním holandským zvukařem Bertem Nevenem který je mimo jiné dobře znám i díky dlouholeté spolupráci se skupinou Killing Joke. Evropské vydání alba bylo podpořeno turné po Německu, Francii a Švýcarsku.

Druhé album s názvem Those Who Hold The Flame vzniklo v létě roku 2011 v současné sestavě, opět ve spolupráci s Bertem Nevenem. Kromě autorských skladeb obsahuje také výtečnou coververzi písně King of Kalifornia od australského kytaristy Rowlanda S. Howarda. Toto album zaznamenalo v České republice veliký ohlas, celosvětově pak vyšlo v květnu roku 2012 opět ve spolupráci se značkami Blass Musik/ Freibank a Pale Music Int. Na sklonku roku 2012 Kill The Dandies! odehráli několik koncertů po Itálii a Švýcarsku a také hned třikrát vystoupili v Londýně.

Na jaře 2013 vyšlo ve spolupráci s časopisem Full Moon magazine eponymní minialbum, které obsahuje dvě novinky, dvě coververse a také dva remixy. Jeden má na svědomí Alexander Hacke (Einstürzende Neubauten, Crime and The City Solution) a druhý berlínský producent a umělec Steve Morell. Poté se kapela věnovala koncertování a nahrávání dalšího alba. Na jaře 2014 Kill The Dandies! vydali řadově třetí desku nazvanou I Saw Blue Seas.

www.killthedandies.com

killthedandies.bandcamp.com

www.facebook.com/killthedandies

bandzone.cz/killthedandies

www.youtube.com/killthedandies

https://www.youtube.com/user/killthedandies