“Trýzeň” – krátký film režiséra Jakuba Sládka (CZ) Short Film

Jakubovi je 33 let, žije v Praze. Již ve věku 18 let začal filmovat sociální portréty svých bizarních kamarádů svou první digitální kamerou. Nyní se zaměřuje na fiktivní příběhy, kde rád kombinuje tragické příběhy s absurdními situacemi. Přitahují ho sociálně hororová témata, ve kterých vystavuje neherce reálným situacím. Věří, že toto může být cesta k zachycení ryzích emocí, přičemž nemusí jít pouze o utrpení, jako v jeho krátkém filmu Trýzeň.

O filmu Trýzeň

Film vznikl pod režisérskou taktovkou Jakuba Sládka v spolupráci s tvůrčí skupinou v sestavě Vojtěch Otčenášek, Markéta Tea, Filip Jakš, Matouš Uhlíř a Barbora Denef.

Umělec posedlý dokonalostí barokních mistrů nachází inspiraci uvnitř Carravagiových pláten. Naplněný pocity méněcennosti a vlastní nedostatečnosti podléhá děsivým snům, kde je vystavován nekončícímu ponižování. Uhranut obrazem Judithy stínající Holoferna, nachází dívku, ve které vidí svoji Artemisiu Gentileschi, jež v něm znovu podnítí touhu tvořit. Sebejistě instruuje svoji modelku. Avšak jeho umělecké ambice se stávají zvrácenými tužbami po absolutní dokonalosti skrze utrpení. Film se pohybuje na hranici hororu a černé komedie.

Režie: Jakub Sládek

Hudba: Asstma, Mlha

Hrají: Vojtěch Otčenášek, Markéta Tea, Filip Jakš a další

19 minut, drama, černá komedie

www.youtube.com/Torment