Inheritance (SK) Music: atmospheric post - rock / alternative

Některé propojení jsou tak silné, že je jakákoliv vzdálenost nedokáže oslabit. Právě touto vzdáleností nabírají na nové síle, která je schopna přetavit je do zcela jiných rozměrů. To je i případ kapely Inheritance, která v dubnu vydala svoje debutové EP Distances a které se u hudebních kritiků těší oblibě a pozitivním recenzím, tak jak i jejich koncertní účinkování. Projekt postavený na základě již neexistující post-metalové kapely Dawn to Come vznikl na trase Prešov-Brno. O tom, že mu vzdálenost a minimální možnost zkoušek nijak neubírají na kvalitě, svědčí i jména, kterým kapela předskakovala: irští God Is An Astronaut či američtí Pontiac.

Klíčovou myšlenkou bylo vytvořit něco v našich končinách nevídané, a tak trochu překvapit variabilitou samotného tvůrčího aparátu – trojkombinací kytara / klavír / bicí. První materiál byl hotový za necelý měsíc – bez osobního kontaktu a jen na bázi sdílení idejí.

Po zvukové stránce by se projekt dal přiřadit k moderní fusion / post-jazz scéně, nicméně v ambientním balení s důrazem na dynamický vývoj. Arytmické kytarové rify v čistém zvuku ponořené do echa, doprovázené klasicky znějícím klavírem a gradované překalkulovanými groovami bicích. Z hlediska muzikantských preferencí z minulých projektů je Inheritance velký krok do neznáma nejen v našich končinách. Proto se tuto ambiciózní formaci vyplatí v budoucnu sledovat.

www.inheritance.bandcamp.com

www.facebook.com/inheritance

www.thesirenssound.com/review-distances-ep

www.youtube.com/Inheritance