Angela Gaber Trio (PL) Music: world music / ethno / experimental

Angela Gaber Trio je polsko – kazašský hudební projekt, který nabízí kombinaci etnických a experimentálních zvuků s použitím široké škály netradičních nástrojů. Využívají multi-instrumentální schémata, kombinují zvuky saxofonu, kytary, arménského “duduk”, ambientních synťáků, hřejivých vokálů a experimentální kytarové improvizace.Trio kromě autorských skladeb hraje převzaté polské, ukrajinské, srbské a romské písně ve velice originálním stylu.

3 různé osobností a kulturné identity vnáší do hudby Angela Gaber Trio své osobité cítění, svou životní historii a zkušenosti, aby vytvořili velmi osobitou mozaiku rytmů a zvuků.

Kapela vznikla v roce 2011, kdy Angela Gaber k projektu pozvala Aleksandra Czimakowa, významného skladatele a instrumentalistu z Kazachstánu, který v té době studoval Akademii muzických umění v Krakově. K nim se záhy připojil Lukasz Sabat – multi-instrumentalista ovládající hru na saxofón, arménský duduk a elektroniku, a v roce 2013 vydali své první album  “Opowieści z Ziemi” (Příběhy ze Země).

Jejich strhující hudba přitahuje pozornost posluchačů i  hudebních kritiků. Angela Gaber Trio nyní pracuje na svém druhém albu s Ernestem Drelichem a vystupují nejen v Polsku, ale i v zahraničí. Angela Gaber Trio získalo ocenění na festivalu polského rozhlasu “Nowa Tradycja 2013″ (“New Tradition”), dále Mezinárodním folklorním hudebním festivalu “Mikolajki Folkowe 2012″ (“Santa Folk”)  a na Festivalu Kreativity Anny Treter “Korowod 2012″ “Festival Grechuta v 2011″.

http://www.angelagaber.pl/

www.youtube.com/channel/UCZ73YD2j3yoUY-UTGOKfrXQ

https://soundcloud.com/angelagabertrio

www.facebook.com/AngelaGaberTrio